Тест из биологије је у суботу, 14.05. 2022.године, од 10 – 12ч. Тест из хемије је истог дана од 14 – 16ч. Потребно је да ученици дођу 45 минута пре почетка теста.

Кандидат бира да ли ће полагати један или оба теста.

Кандидат за упис у одељење за ученике са посебним способностима за биологију и хемију у гимназији може да оствари највише по 240 бодова на сваком тесту. Ако је кандидат полагао оба теста, рачуна се само бољи резултат. Ако је кандидат полагао оба теста и на сваком освојио исти број бодова, бодује се резултат остварен само на једном тесту.

Кандидат за упис у одељење за ученике са посебним способностима за биологију и хемију у гимназији положио је пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из биологије, или најмање 120 бодова на тесту из хемије.

Коначни одговори и поступак се пишу хемијском оловком. Одговори који су написани графитном оловком неће бити признати, као ни одговори који су прецртавани. На тесту хемије могу се користити калкулатори са основним математичким операцијама.

Понети оверену ђачку књижицу и проверити прибор за писање.
Све информације везане за пријемне испите могу да се прате на сајту Гимназије “Бора Станковић”, односно на порталу Моја средња школа.

Свим кандидатима пуно успеха на пријемном испиту!