У оквиру међународног Ерасмус+ пројекта „European climate change curriculum“ у коме учествује Гимназија “Бора Станковић“ као један од партнера, а чији су координатори професори Ивана Тонса и Никола Петровић, остварена је тродневна посета средњошколаца и професора из Данске и Холандије, од 8. до 10. марта. Основни циљеви овог пројекта су израда првог Европског приручника за средњошколце на тему климатских промена, израда пратећег веб-сајта и едукација средњошколаца кроз радионице, предавања стручњака и кроз дружење са вршњацима из других земаља. Гости су се током посете упознали са примерима добре праксе у области климатских промена, енергетске ефикасности, заштите животне средине и одрживог развоја, који се спроводе у Нишу и околини, кроз активности образовних институција, локалне самоуправе, бизнис сектора и јавних институција. Током тродневне ученичке размене, поред Гимназије гости су посетили и Градску кућу где су се упознали са еколошким пројектима Града Ниша. Ове пројекте су у Градској кући презентовали Душица Давидовић, заменица градоначелнице, Бојан Гајић, енергетски менаџер Града Ниша, који је представио пројекте везане за енергетску ефикасност, и Весна Стојановић, представник КЛЕР-а, која је представила пројекат за прераду отпадних вода. Са еколошким програмима у нишким средњим школама гости из иностранства су се упознали кроз презентације ученика Гимназије „Бора Станковић“, ученичке компаније „Еколим“, а смер техничар заштите животне средине Прехрамбено-хемијске школе су представили ученици ове школе. Приликом посете Факултету заштите на раду, декан Срђан Глишић и професор Слободан Милутиновић су представили најважније пројекте ове институције који се баве проблемима везаним за климатске промене и заштите животне средине. Гости су посетили и упознали се са радом фабрике Е-рециклажа, Научно-технолошког парка, водовода у Лесковцу и хидроцентрале у Вучју. Национална промоција првог Европског приручника за средњошколце на тему климатских промена је планирана у Нишу, у мају месецу.