Поштовани ђаци прваци, 52. генерацијо славне Гимназије „Бора Станковић“,

Имам неизрециву част и неизмерно задовољство да вас у име свих у Гимназији „Бора Станковић“: ваших одељењских старешина, стручних сарадника, свих професора, старих ученика и у своје лично име, све најсрдачније поздравим, да вам се захвалим што сте нам указали велику част и велико поверење и уписали Гимназију „Бора Станковић“, да вам пожелим најискренију и најтоплију добродошлицу, да вам пожелим велики успех и велике резултате и најбоље могуће здравље вама и вашим породицама.

Оно што Гимназију „Бора Станковић“ чини посебном су пре свега посебни и препознатљиви ученици, који увек и свуда проносе дух наше школе, оплемењујући на тај начин свакога и све чега се на било који начин дотакну.

Сигуран да ћете као „најбољи од најбољих“ у својој генерацији, бити најдостојнији и најрепрезентативнији пример таквих ученика, да ћете својом изврсношћу бити још истакнутији и тиме и допринети слави и угледу наше Гимназије.

Још једном поздрављам све вас и ваше родитеље и желим вам срећан почетак гимназијског школовања.

Срдачан поздрав!

Ненад Стефановић, директор