“Европски квиз новца”

На такмичењу “Европски квиз новца” двојица ученика наше школе, Никола Илић и Никола Митровић (обојица ученици I1 разреда), освојили су високо 7. место на Државном такмичењу. Овај квиз се реализује у 30 земаља Европе.

Државно такмичење из математике

На државном такмичењу из математике, одржаном 10.3.2018. у Београду, ученици наше школе постигли су следећи успех:

  1. Алекса Вучковић (II4) – 1. награда,
  2. Ема Пауновић (I1) – 2. награда,
  3. Павле Јаневски (II1) – 2. награда,
  4. Вук Бибић (IV1) – 2. награда,
  5. Јелена Благојевић (I1) – 3. награда.

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима.

Светски Дан броја 𝜋

У нашој школи је традиционално обележен светски Дан броја 𝜋 такмичењем у набрајању цифара броја  𝜋 и такмичењем у слагању Рубикове коцке. У набрајању низа цифара броја  𝜋 такмичили су се:

  1. Јовићевић Магдалена, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад
  2. Ђорђевић Алекса, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад          
  3. Недељковић Ђорђе, Правно-пословна школа, ментор Николић Марија
  4. Јовановић Милош, Правно-пословна школа, ментор Николић Марија
  5. Ђорђевић Александар, Електронски факутлтет
  6. Перић Андрија, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад

Победници су:

  1. Милош Јовановић, Правно-пословна школа, ментор Николић Марија 1200 цифара
  2. Недељковић Ђорђе, Правно-пословна школа, ментор Николић Марија 834 цифре
  3. Александар Ђорђевић, Електронски факутлтет            325 цифара

У слагању Рубикове коцке су се такмичили:

  1. Здравковић Алекса Гимназија “Бора Станковић”, ментор Милошевић Тамара
  2. Кваић Тијана, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад
  3. Јовановић Петар, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад
  4. Николић Марко, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад

Победници су:

  1. Кваић Тијана, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад 15,2 секунде
  2. Николић Марко, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад 21,18 секунди
  3. Јовановић Петар, Гимназија „Бора Станковић“, ментор Тотић Ненад 22,15 секунди

Комисију су чинили:

  1. Данковић Милан
  2. Тошић Наталија
  3. Благојевић Јелена
  4. Пауновић Ема

Победници у обе категорије су награђени књигама.

Следећа страна »»
«« Претходна страна