Реализован Републички ниво Међународног такмичења “Дабар”

Републички ниво Међународног такмичења “Дабар” из рачунарске и информатичке писмености реализован је у суботу 17.03.2018. године са почетком у 10h, истовремено у Крушевцу, Нишу, Новом Саду и Београду. Домаћин такмичења у Нишу била је наша школа, Гимназија “Бора Станковић”.

Такмичарима и њиховим менторима се на почетку обратио Дејан Пејчић – координатор такмичења  “Дабар”  за југоисточну Србију, затим др Бојан Милосављевић – члан управног одбора и председник секције за високо образовање.

Након тога учесницима је пожелела добродошлицу Мирјана Младеновић – професор рачунарства и информатике и упознала их са достигнућима ученика Гимназијe “Бора Станковић”.

Презентоване су апликације:

  • Solve&Share – ученици IV разреда Вук Бибић, Лазар Минић и Лука Павловић, 1.награда на mtsapp konkursu и 1.награда на regionalnomapp konkursu 2018.
  • Eduno – ученици I разреда Јелена Благојевић, Никола Илић и Никола Митровић, награда на mtsapp konkursu 2018.
  • Days – ученици IV разреда Матија Николић, Сава Филиповић и Мартин Пошмуга
  • Grad Niš – ученица III разреда Нада Јовановић, рад ушао у финале RAF CHALLEGE 2018
  • Mp3 player – ученик III разреда Лука Робајац
  • Robotika – ученици II, III i IV разреда Павле Јаневски, Наталија Тошић и Милан Данковић
  • Virtuelna realnost – ученик IV разреда Никола Илић

Захваљујемо се свим учесницима и њиховим менторима, као и родитељима који су подржали њихово учешће. Посебно се захваљујемо организаторима такмичења.

Такмичење из географије

Пласман на Државно такмичење из географије остварили су следећи ученици:

  1. Стеван Кулић I2,
  2. Михајло Ђорђевић I3,
  3. Ђорђе Ранђеловић I5,
  4. Јован Зејак II2,
  5. Михаило Митић II3,
  6. Александар Караџов III4,
  7. Тијана Милентијевић III4,
  8. Страхиња Костадиновић III5,
  9. Жељко Јовановић IV3,
  10. Милош Марковић IV3.

Четитамо на успеху и желимо још боље резултате!

Такмичење из предузетништва

Пласман на Државно такмичење из предузетништва остварили су следећи ученици:

  1. Димитрије Јовановић I1,
  2. Никола Илић I1,
  3. Јована С. Стојановић II1,
  4. Кристина Живковић II1,
  5. Матија Вељковић II6.

Четитамо на успеху и желимо још боље резултате!

Следећа страна »»
«« Претходна страна