По први пут на матурској вечери имали смо прилике да видимо ученике како плешу валцер, салсу и бачату. Тиме је овај догађај добио на свечаности и посебности. Коментари неких професора били су да је ово било најлепше матурско вече до сада, да су се осећали као професори гимназије, или како блок са стандардним и друштвеним плесовима треба да постане традиција школе. Ништа мање нису задовољни ни ученици. Идеја за учење плеса потекла је од професорке Катарине Лазаревић Брдар, која је организовала сарадњу са плесном школом Duende Dance, те су ученици за десет часова савладали основне кораке поменутих плесова. Надамо се да ће се и будућим матурантима допасти ова идеја и да ће улепшати своје матурско  вече још неким плесовима.