Као што знате, наша школа је позната по рачунарском смеру. Због тога смо вам у среду 28.3.2018. године у 14h у Свечаној сали школе, у оквиру обележавања Бориних дана, представили најзначајније радове наших ученика. Организатор догађаја била је Мирјана Младеновић професор информатике и рачунарства.

Овај дан смо поделили у две етапе, у првом делу нашег дана имали смо за циљ да упознамо ученике осмог разреда са вредним радом наших талентованих ученика.

Међу најбољим радовима били су: квиз провере знања из биологије, видео монтажа града Ниша, mp3 player, рад из роботике, апликацијаSee food, сајт о Евровизији, 3Д моделовање и 3Д штампа, апликације Изађи на терен, Days, Едуно и Solve&Share, као и рад на тему виртуелна реалност.

Други део дана смо наменили програмерским компанијама које су ученицима наше школе ближе представиле свој рад и упознале их са, надамо се, будућим послом. Компаније које су присуствовале и увеличале наш ИТ дан су: Advercity, Alfatec, Ing software, Niri и Seavus.

Хвала свима који су били ту и улепшали наш дан.